Napsali o nás

V Hejnicích se bojí o vodu, proti výstavbě domů vznikla petice

"Měl to být záměr, jak pomoci mladým rodinám ve městě. Místo toho se teď kolem zamýšlené výstavby třinácti rodinných domků v lokalitě Skalní město v Hejnicích strhl velký povyk. Ten nakonec vyústil v petici, ve které signatáři požadují, aby město záměr přehodnotilo."

Zdroj: idnes.cz

Nové domy v Hejnicích nechce tisícovka lidí, vznikne proto alternativní studie

"Jednání hejnických zastupitelů provázely emoce. Části místních se nelíbí, že chce město nechat zastavět mokřad na Skalním městě. Podle starosty jde ale o poslední místo, kde může město nechat postavit rodinné domy pro mladé rodiny."

Zdroj: denik.cz

Hejnice chtějí na místě mokřadu rodinné domy, občané jsou proti

"Zatímco celá země bojuje, alespoň mediálně, se suchem, v Hejnicích se chystá zástavba mokřadu rodinnými domy. S nápadem přišlo město, které zde chce vybudovat atraktivní bydlení pro mladé rodiny. Proti tomuto plánu se ale vzedmul občanský protest a vznikla petice."

Namísto mokřadu - rodinné domy.

"Taková je myšlenka vedení města Hejnice. Ekosystém pod Jizerskými horami chtějí rozparcelovat, vodu svést do dvou tůní a pozemky prodat. Proti se postavila skupina lidí, která peticí bojuje za záchranu mokřadu."

Bitva o mokřad. Obec ho chce vysušit a zastavět. Místní se bojí o vodu ve studni

"Bažina, nebo rodinné domy? Takový spor se rozhořel v Hejnicích u Liberce, kde město uvažuje o zastavění umělého mokřadu nedaleko centra obce. Části obyvatel se projekt nelíbí a chtějí mokřad nechat přírodě. Argumentují i jeho užitečností v období sucha."

Místo mokřadu rodinné domy?

"Hejnice se chystají na výstavbu domů vedle Skalního města se kterou ale řada místních nesouhlasí ..."

Hned první reportáž...

Zdroj: rtmplus.cz

Čmelák ví jak

"Představujeme občanské iniciativy, které bdí nad ochranou životního prostředí a dobrou správou věcí ve veřejném zájmu..."

Od 3 minut a 30 sekundy ...

Mokřad

"V první řadě bychom chtěli poděkovat za tuto možnost vyjádření našeho pohledu na plánovanou zástavbu mokřadu v Hejnicích. Určitě to nebereme jako kauzu, ani nechceme, aby to tak bylo vnímáno, proto se pokusím sepsat, co nás vedlo k tomu ozvat se proti záměru města ..."