Jak by mohla lokalita vypadat

Možná jste někde zahlédli fotografie naší lokality plné odpadků. My Vám nabízíme trošku jiné fotky na kterých ukazujeme krásná zákoutí našeho mokřadu. Rozhodně to není jedna velká černá skládka. I přes svou pohnutou minulost si zachoval své kouzlo.

Odpadky jsou používány jako jeden z hlavních argumentů proč je nutné lokalitu zastavět. Víte, že lokalitu lze taky uklidit a upravit do krásné podoby? Jinde měli stejný problém, odpadky, neupravená lokalita a nakonec z toho mají lokalitu lahodící oku.

Zdroj: cmelak.cz

"Je to tady krásný. Dostupný kus přírody."

maminka s kočárkem

"A co já vidím jako velký význam pro město, že sem chodí děti a získávají vztah k přírodě."

starosta Jablonné v Podještědí

"Jsem nadšená ... je to tady hezké ... takový klid ... uděláme si tady picnic."

dvě důchodkyně

Příklady dalších lokalit

Lokalita Triangl

"Pouhých 6 km od centra Prahy, v sevření mezi sídlištěm Skalka a hostivařskou průmyslovou zónou, skrytá za náspy železničních tratí, se nachází malá oáza přírody uprostřed města. Asi 2 ha velká trojúhelníková plocha, sevřená ze všech stran železničními tratěmi (odtud název Triangl) je porostlá z větší části křovinami a starými stromy. Středem protéká Slatinský potok, při němž je asi 15 arů velký mokřad s jezírkem. Severně od něj leží menší louka. V západní části je zrekultivovaná navážka stavební suti."

Lokalita Hliníky

"Po těžbě jílu tady zbyly terénní nerovnosti, které se zaplnily vodou a na zbytku se uchytily náletové dřeviny. To všechno krásně doplnila černá skládka. Dnes? Revitalizované tůně, odpadky pryč, přibyl hmyzí hotel a z místa je krom jiného přírodní učebna. Velkou měrou k tomu přispěli tamní obyvatelé, kteří se rozhodli udělat z negativního dopadu lidské činnosti prostředí užitečné pro lidi, zvířata i přírodu."